fbpx

Jak nakoupit dluhopisy? Máme pro vás pár užitečných tipů

Chystáte se investovat do cenných papírů? Přinášíme vám hned několik praktických doporučení jak nakoupit dluhopisy bezpečně, zodpovědně a výhodně.

Dluhopisy jsou vedle akcií, směnek nebo podílových listů jednou z forem cenných papírů. Vydávají je větší instituce, banky, či společnosti k získání finančních prostředků, například pro realizaci konkrétního projektu. Investorům pak za poskytnutý kapitál vyplácí odměnu v podobě úroků.

Jak nakoupit dluhopisy? Máme pro vás pár užitečných tipů obrázek 1
S dluhopisy se zpravidla obchoduje na mimoburzovním trhu. To umožňuje stranám sjednat si přímo mezi sebou podmínky investice. Nestandardizované kontrakty sebou mohou přinášet určitou míru rizika. Až budete přemýšlet, kam investovat milion, je opravdu velmi důležité svého obchodního partnera pečlivě vybírat. 
V poslední době se zvyšuje zájem drobných investorů o podnikové dluhopisy

Zachyťte i vy tento trend a investujte do dluhopisů KD Chemiko s atraktivním úrokem 13,5%. Podpoříte tím zároveň i ekologické zpracování odpadů a zelenější budoucnost!

Rozdělení dluhopisů

Dluhopisy můžeme rozdělit do několika kategorií dle různých kritérií. Nejčastěji se setkáte s dělením podle

Podle splatnosti

Doba splatnosti dluhopisů se ve většině případů pohybuje v řádu několik let. Výjimku tvoří tzv. pokladní poukázky, jenž mají splatnost kratší než 12 měsíců.

Podle emitenta

Dluhopisy mohou vydávat společnosti, ale také stát a samostatné samosprávné celky. Z tohoto pohledu rozlišujeme:
Korporátní dluhopisy charakterizují vyšší výnosy vykoupené vyšším rizikem investice než v případě těch státních a komunálních.

Způsob úročení

Při nákupu dluhopisů pro vás bude rozhodující také úroková míra, tedy procentuální vyjádření výše vašeho zisku. Tato sazba může být fixní po celou dobu úročení, proměnlivá, ale také nulová. Proto rozlišujeme dluhopisy

Při investici do dluhopisů KD Chemiko s 13,5% úrokem p. a. máte jistotu zisku. Výnosy vyplácíme měsíčně i bankovním převodem, pokud si tak budete přát. Žádné daně ani poplatky řešit nemusíte.

Kde koupit dluhopisy

Pokud se rozhodnete investovat do korporátních dluhopisů, můžete tak ve většině případů učinit online. Stačí na webových stránkách konkrétní společnosti vyhledat sekci věnovanou investorům. Zajímavé je, že koupit lze i dluhopisy „z druhé ruky“. Najdete je prostým zadáním do vyhledávače vašeho prohlížeče.

Jak nakoupit dluhopisy? Máme pro vás pár užitečných tipů obrázek 3
Jde-li o dluhopisy vydané bankou, lze je pořídit i na přepážce pobočky. Online či na vybraných pobočkách Československé obchodní banky, a.s. můžete zakoupit také státní dluhopisy. 
Podpořte ekologický projekt a udělejte při tom radost i své peněžence
Nakupujte dluhopisy KD Chemiko, zabezpečené navíc ručitelským prohlášením třetí strany!

Jak probíhá nákup nejvýhodnějších dluhopisů?

Samotný nákup není nic složitého a finalizujete ho v několika málo krocích.
Objednávkový formulář

V první řadě je nezbytné vyplnit objednávkový formulář a odeslat jej. O jeho úspěšném přijetí budete informování ihned na portálu i e-mailem.

Ověření dat

Po přijetí objednávky očekávejte, že vás bude kontakt přímo emitent, aby ověřil, popřípadě doplnil vámi zadané údaje, na jejichž základě připraví potřebné dokumenty.

Podpis investora

Poštou nebo elektronicky vám bude zaslána smlouva o úpisu dluhopisů nebo objednávka, kterou svým podpisem stvrdíte.

Úhrada kupní ceny dluhopisů

V souladu s objednávkou provedete platbu přímo na účet emitenta.

Doručení dluhopisů

Dle dohody vám emitent coby investorovi doručí dluhopisy osobně či poštou.

Vyplácení výnosů

Těšíte se z výnosů, které vám emitent vyplácí. Intervaly a způsob výplaty je stanoven ve společenské smlouvě.

Investovat nikdy nebylo snazší!

Začít můžete i s minimální částkou – podnikové dluhopisy KD Chemiko pořídíte již od 25 000 Kč. Další rok už můžete mít z této částky o 13,5% více!