fbpx

Jak vydělat peníze: 13 způsobů, kterými to zvládnete jinak než vlastní prací

Všichni toužíme po svobodě spojené s finanční nezávislostí. Tak jak vydělat peníze nebo si třeba jen přivydělat rychle a bez přílišné námahy? Prozradíme vám 13 způsobů, kterými to dokážete z pohodlí domova.

Známé přísloví říká, že bez práce nejsou koláče. Jenže moderní technologie nám přináší téměř neomezené možnosti a zejména internet napomáhá vydělávání peněz prakticky bez většího úsilí. Způsobů a tipů, jak na to, je spousta. Některé vyžadují počáteční vklad, jiné pro změnu zaberou více času. Důležité je, že žádný z uvedených způsobu není ten jediný správný. Co víc, úspěšní lidé jich kombinují hned několik dohromady. Pojďme se na ně podívat blíže.
Zvolte nákup dluhopisů KD Chemiko s minimálním rizikem – podpoříte jimi předem nasmlouvaný projekt renomované firmy. Pravidelné výnosy si pak budete moci užívat každý měsíc.

Možnosti, jak si vydělat peníze s investicemi

Zejména pokud se jedná o vaše první zkušenosti, dobře zvažte míru rizika, která je s jakoukoliv investicí spjata. Pokud máte jen velmi málo volných prostředků, spokojte se pro začátek s bezpečnějšími formami i za cenu nižších výnosů. Tím, jak se váš majetek bude rozrůstat, budete moci unést vyšší riziko a vypracovat se tak k zajímavějším ziskům.
Jak vydělat peníze: 13 způsobů, kterými to zvládnete jinak než vlastní prací obrázek 1
Dluhopisy jsou vhodnou volbou jako pro investory nováčky, tak zkušené hráče. Jde o cenné papíry, které vydávají obchodní společnosti, banky, města i stát samotný. Investicím do nich jejich emitentovi poskytnete kapitál pro vlastní rozvoj nebo realizaci konkrétního projektu. Po určité době se vám investovaná částka vrátí s předem domluvenou procentuální odměnou – úroky.

Pokud vám jde v první řadě o zisk, pak se vám nejvíce vyplatí nákup korporátních dluhopisů, jejichž výnos bývá nejvyšší. V porovnání se státními a komunálními dluhopisy jsou sice rizikovější, ale pokud při výběru budete obezřetní a zvolíte spolehlivého a prověřeného partnera, nebezpečí ztráty bude minimální.
Jak vydělat peníze: 13 způsobů, kterými to zvládnete jinak než vlastní prací obrázek 3
Akcie jakožto další cenné papíry se v mnohém dluhopisům podobají. Správně investovat a obchodovat s nimi chce už určitou znalost trhu a orientaci na něm. Vyplatí se držet se společností pohybujících se v perspektivních oborech. Atraktivní je například oblast letectví nebo železniční doprava.

Podílové fondy

Jak vydělat peníze: 13 způsobů, kterými to zvládnete jinak než vlastní prací obrázek 5
Proč jsou podílové fondy tolik oblíbené? Není k nim potřeba žádného času ani znalostí, o všechno se za vás postará správce portfolia. Ale jeho služby, vstupní a další poplatky mohou celkové výnosy snížit pod hranici 5 %.

Startups

Jak vydělat peníze: 13 způsobů, kterými to zvládnete jinak než vlastní prací obrázek 7
Start-upy jsou začínající, většinou technologické společnosti, které na svůj rozjezd a růst potřebují kapitál. Prostřednictvím různých platforem jim můžete pomoci potřebné prostředky získat. Vaší odměnou bude zúročení investice nebo podíl ve společnosti. Vždy ale existuje nebezpečí, že se konkrétní projekt zkrátka nepodaří rozjet nebo se na trhu neuchytí. Vybírejte proto opravdu pečlivě.
Jak vydělat peníze: 13 způsobů, kterými to zvládnete jinak než vlastní prací obrázek 9

Investice do této kategorie je stále nejoblíbenější. Pořídit si nemovitost není levnou záležitostí, ale nemusíte hned začít s koupí rodinného domu. Pokud nedosáhnete na byt, můžete koupit a následně pronajímat menší objekty, jako jsou garáže, sklepy nebo reklamní plochy atd.

Jakkoliv to může znít lákavě, nezapomínejte při tom na stinné stránky vlastnictví a pronájmu nemovitostí. Zvažte placení daní, dalších výdajů na jejich provoz a údržbu, riziko, že se vám nemovitost nemusí podařit hned pronajmout, i to, že ne všichni nájemníci mají bezchybnou platební morálku. 

Jak vydělat peníze: 13 způsobů, kterými to zvládnete jinak než vlastní prací obrázek 11

Zlato, ale i další cenné kovy jako stříbro nebo platina, je stále oblíbenou volbou investorů. Ti se k nákupu hmotných statků uchylují zejména v době vysoké inflace. Cenné kovy patří k těm méně rizikovým, ale ani jim se nevyhnou jistá úskalí.

Jde především o skvělé uchovatele hodnoty, sami o sobě ale nové peníze negenerují. Zisku dosáhnete jen v případě, že se vám je podaří za výhodnou cenu opět prodat. A to lze jen skutečně velmi těžko předvídat. Navíc vám zlato, buď ve formě mincí, slitků nebo cihliček, může taky někdo odcizit. 

Jak vydělat peníze: 13 způsobů, kterými to zvládnete jinak než vlastní prací obrázek 13

Digitální měny v čele s bitcoiny se staly obrovským trendem posledních let. Kdo včas zachytil jejich nástup, mohl na počáteční investici vydělat až tisícinásobek!

Kryptoměny budí nadšení, najdou se ale i tací, kteří investici do nich nedoporučují. Je pravda, že výše potenciálních výnosů je závratná, stejně tak drastická však může být i ztráta. Záleží na vás, na jakou stranu se přidáte, a zda jste ochotni poměrně vysoké riziko podstoupit. 

Jak vydělat peníze: 13 způsobů, kterými to zvládnete jinak než vlastní prací obrázek 15

Stavební spoření, termínované vklady, či ukládání peněz na určených klasických bankovních účtech charakterizuje poměrně nízké riziko, jenž je vykoupeno nižšími výnosy.

Je otázkou, zda se v době tak vysoké inflace ještě vyplatí peníze do nich investovat. Jejich zhodnocení je ve srovnání s inflací minimální, navíc, s výjimkou běžných účtů, na ně nebudete moct po řadu let vůbec sáhnout. 

Jak vydělat peníze bez investic

Nemáte volné peníze na rozjezd? Nevadí, začít můžete i bez nich. Příležitostí, jak začít, se nabízí hned několik. Inspirovat se můžete následujícími tipy.

Staňte se freelancerem

Pracovat sám na sebe – i to je v dnešní době stále narůstající tendence. Zejména pokud se pohybujete online, má spoustu skvělých výhod. Když všechno klape, máte dostatek klientů, práce je dobře placená, můžete pracovat kdekoliv, sami si nastavíte pracovní dobu a nikdo vás nekontroluje.

Na druhou stranu se k tomuto stavu budete muset dopracovat. Chce to relativně dost času a disciplíny, ale hlavně schopnost umět se v záplavě konkurence prodat. Pak už můžete dělat v podstatě cokoliv – překládat, programovat či tvořit originální grafiku. 

Prodej vlastních dovedností a znalostí

Vyznáte se fitness a zdravém stravování? Pečete skvělé dezerty? Máte perfektní angličtinu? Nebo perfektně ovládáte Excel? Nebo jste třeba mistry laserové epilace podpaží? Vydělejte na tom! Formou online seminářů, kurzů nebo video tutoriálů můžete své dovednosti na specializovaných platformách nabídnout.

E-vzdělávání se masivně rozšiřuje a možná byste byli překvapeni, kolik lidí je za něj ochotno zaplatit. Proč toho nevyužít! 

Cashback

Cashback není ani tak o vydělávání peněz, jako spíše o jejich šetření. Cashback portály v pomohou ušetřit až tisíce korun ročně tím, že vám z nákupu vrací několik % zpět. Začít je používat můžete hned, stačí se jen zaregistrovat a pak nakupovat na partnerských e-shopech.

Psaní vlastního blogu

Na psaní vlastního blogu je stále možné vydělat, a to prostřednictvím na něm umístěných reklam. Měli byste přispívat pravidelně, proto je důležité vybrat si téma, které vás baví. Abyste se v záplavě konkurence neztratili, postarejte se o to, aby vás bylo vidět i na sociálních sítích. Na internetu si také projděte tipy, jak svůj web monetizovat. 

Play/Move to Earn

Věděli jste, že hraním her či fyzickou aktivitou můžete vydělat stejně tak, jako pravidelným investováním? Stačí si stáhnout ty správné aplikace! Hraním či sportem získáváte odměnu, kterou následně můžete konvertovat na kryptoměnu, popřípadě ji využít jako slevu při nákupech online. Z času, který věnujete zábavě, tak můžete vytěžit opravdu maximum!

Jak vydělat peníze na internetu

Jak vydělat peníze: 13 způsobů, kterými to zvládnete jinak než vlastní prací obrázek 17
Internet vládne světu a nabízí nepřeberné množství, jak na něm přijít k penězům. Ať už si budete chtít zajistit stabilní příjem nebo jen občas přilepšit peněžence, pozitivní zprávou je, že všech 13 výše uvedených aktivit můžete provozovat právě na internetu, odkudkoliv na světě!
Začněte s investováním hned teď!

Dluhopisy KD Chemiko pořídíte jednoduše online již od 25 000 Kč, bez dalších poplatků. A s nadprůměrným zhodnocením 13,5 % ročně.